Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kłodzko
Tonik ściągająco-oczyszczający Garnier w trosce o świeżość skóry tłustej i mieszanej

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Skóra tłusta i mieszana są skłonne do przetłuszczania się, świecenia i błyszczenia. Dodatkowo bardzo często na tego typu cerach pojawiają się rozmaite niedoskonałości. Z tego względu pewność siebie spada, a komfort i atrakcyjność również się obniżają. W artykule skupiamy się na tym, jak zadbać o to, by cera była matowa i świeża. Poznaj Tonik ściągająco-oczyszczający Garnier, który zapewni Ci świeżość skóry na bardzo długo!
Tonik ściągająco-oczyszczający Garnier w trosce o świeżość skóry tłustej i mieszanej

Czy przetłuszczanie się, świecenie i błyszczenie skóry można całkowicie wykluczyć?

Naturalnym zjawiskiem jest to, że skóra się przetłuszcza. Nie tylko tłusta czy mieszana, ale w rzeczywistości każdy rodzaj cery z tym się boryka. Jest to uwarunkowane pracą gruczołów łojowych. Produkują one sebum, czyli łój, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania procesów zachodzących w skórze, a tym samym jej zewnętrznego wyglądu. Otóż łój sprawia, że cera jest dostatecznie nawilżona, a jej płaszcz hydro-lipidowy, znajdujący się na naskórku, wydajnie realizuje swoją ochronną funkcję. W przypadku skóry tłustej lub mieszanej praca gruczołów łojowych jest rozregulowana. Produkują one większą niż konieczna ilość sebum, który osadza się na skórze, ponieważ nie jest ona w stanie go przetworzyć i wykorzystać. Na skutek tego cera się przetłuszcza, świeci, błyszczy, a dodatkowo pojawiają się niedoskonałości. Nie jest możliwe wykluczenie wydzielania sebum, gdyż jest ono uwarunkowane genetycznie, a tym samym niezbędne. Można natomiast zadbać o to, aby gruczoły łojowe pracowały w normie.

Jak zminimalizować przetłuszczanie się skóry?

Tylko jeśli zadbasz o skórę u źródła problemu, będziesz mieć szansę na cieszenie się jej zdrową kondycją i pięknym wyglądem. Pamiętaj zatem, że niedogodnością nie jest tłustość cery, ale rozregulowana praca gruczołów łojowych. To nimi właśnie musisz się zająć. Przede wszystkim nie oddziałuj na skórę wyłącznie kosmetykami wysuszającymi. Są one potrzebne, jednak równie ważne jest nawilżanie. Tylko w połączeniu - wysuszenie i nawodnienie - skóra ma szansę przestać się tak bardzo przetłuszczać. Jeśli będziesz aplikować tylko i wyłącznie kosmetyki na bazie alkoholu i innych składników wysuszających, do gruczołów łojowych dotrze informacja, że należy zwiększyć produkcję sebum, ponieważ skóra odczuwa jego braki. Tym samym problem przetłuszczania nasili się, zamiast zminimalizować.

Tonik ściągająco-oczyszczający pomocny w walce z tłustą i mieszaną cerą

Tonik do twarzy Garnier został stworzony specjalnie na potrzeby skóry tłustej lub mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się, świecenia, błyszczenia i powstawania niedoskonałości. Produkt bazuje na kwasie salicylowym i cynku. Dzięki tym aktywnym składnikom cera na długo jest świeża, a przy tym zostaje zminimalizowane ryzyko pojawienia się niedoskonałości. Kwas salicylowy ma właściwości antybakteryjne i złuszczające, zwalcza zaskórniki i eliminuje martwy naskórek. Cynk z kolei zmniejsza produkcję sebum, więc skóra jest matowa; dodatkowo wysusza pojedyncze zmiany i sprawia, że cera jest gładka.

Toniki z alkoholem nie są złe

Wiele osób alkohol i twardą wodę określa jako całkowite zło dla skóry tłustej i mieszanej. Prawdą jest, że oddziaływanie na cerę tylko kosmetykami wysuszającymi możesz pogorszyć jej stan, nasilając objawy, które chcesz eliminować. Jeśli jednak używasz produktów z jednej strony lekko wysuszających, a z drugiej nawilżających, nic takiego Ci nie grozi. Tonik ściągająco-oczyszczający jest na bazie kwasu salicylowego i cynku, jednak skóry tłustej lub mieszanej nie odświeżysz tak dobrze produktem, który jest zbyt delikatny. Do tego toniku z Garniera dołącz dobry krem nawilżający, dzięki czemu cerze nie będzie groziło nasilenie przetłuszczania się i innych dyskomfortowych dla Ciebie objawów.


MRDzisiaj
Piątek 25 maja 2018
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino
FORUM
o © 2007 - 2018 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl