Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Powiat kłodzki
V Zimowy Festyn Policyjny

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W piątek do Ośrodka Narciarskiego na Czarnej Górze z różnych regionów Polski przybyli funkcjonariusze Policji oraz pracownicy cywilni wraz z rodzinami, aby uczestniczyć w corocznym Zimowym Festynie Policyjnym.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.V Zimowy Festyn Policyjny
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Na terenie Ośrodka Narciarskiego na Czarnej Górze odbył się V Zimowy Festyn Policyjny, który został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kłodzku. Tego dnia miłośnicy białego szaleństwa mogli sprawdzić swoje umiejętności i wziąć udział w zabawowym zjeździe narciarskim policjantów i pracowników Policji, który był główną atrakcją zorganizowanej imprezy. Zawody odbywały się na stoku F1 w trzech kategoriach:

- w kategorii mężczyzn - o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu,

- w kategorii kobiet - o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku,

- w kategorii dzieci – o puchar Starosty Powiatu Kłodzkiego.

Do zawodów przystąpiło łącznie 46 zawodników, w tym 34 mężczyzn, 5 kobiet oraz 7-ro dzieci.

W rywalizacji mężczyzn I miejsce zdobył Grzegorz Dacyszyn z KP w Nowej Rudzie który uzyskał czas 25,44 s, a tym samym okazał się najlepszym narciarzem wśród startujących policjantów z powiatu kłodzkiego. Kolejne II miejsce zajął zawodnik z Republiki Czeskiej Dawid Matycka (25,67s), wyprzedzając zawodnika z KPP Kłodzko Tomasza Hołubkę, który uzyskał czas 26,00 s.

Najlepszą zawodniczka w kategorii kobiet okazała się Agnieszka Koczkodon, która w czasie przejazdu uzyskała czas 33,60 s. Kolejne miejsca zajęły zawodniczki z Wałbrzycha Małgorzata Baranowska (34,03 s) oraz Karolina Janicka (34,40s).

Najszybszym slalomistą wśród dzieci okazał się 11 – letni Mikołaj Bal, który pokonał trasę w zaledwie 28,48 s. Kolejne miejsca zajęli Nieznański Michał uzyskując wynik 30,41 s oraz Kowalkowski Dawid z czasem 33,58s.

Najmłodszym uczestnikiem slalomu był 8-letni Stanisław Ciura, który w zawodach zajął IV miejsce i otrzymał puchar z rąk Pana Bogusława Bieńkowskiego Redaktora Naczelnego Tygodnika Powiatowego Euroregio Glacensis.

Zorganizowany festyn sprzyjał nie tylko integracji środowiska policyjnego, ale był również wspaniałą okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym.