Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kłodzko
W jakich sytuacjach warto przyjmować elektrolity?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Prawdopodobnie nie ma już osób, które nigdy nie słyszałyby o elektrolitach. Jednak czy jest to równoznaczne z wiedzą na ich temat w społeczeństwie? Po tego typu suplementy diety sięga się często przy okazji występowania problemów żołądkowych, stanach bliskich odwodnieniu organizmu, czy też po prostu “dzień po imprezie”. Jest to jak najbardziej słuszny wybór, jednak dlaczego? Z jakich powodów elektrolity to w tych wszystkich sytuacjach jest po prostu dobry pomysł? Aby odpowiedzieć na to pytanie, najlepiej jest dowiedzieć czym tak właściwie są elektrolity, a także tego jakie są ich właściwości i działanie na organizm. Pomoże to zrozumieć także zauważalne we własnym organizmie dolegliwości, wynikające z braku elektrolitów, które zazwyczaj dość mocno dają się we znaki. Co więcej, długotrwały ich niedobór w organizmie, może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Zatem, czego warto dowiedzieć się o elektrolitach?
W jakich sytuacjach warto przyjmować elektrolity?

Czym tak właściwie są elektrolity?

Elektrolity to nic innego jak pewna grupa minerałów występująca w organizmie człowieka, które pełnią szereg bardzo ważnych funkcji. To co ich łączy to uczestnictwo w przewodzeniu impulsów elektrycznych w całym organizmie. Oznacza to, że elektrolity są odpowiedzialne m.in. za prawidłową pracę układu nerwowego, ale także za ogólne prawidłowy stan całego organizmu człowieka. Jakiego rodzaju minerały zalicza się do elektrolitów?

  • Wapń;

  • Magnez;

  • Potas;

  • Sód;

  • Chlorek;

  • Fosforan.

Z uwagi na dość liczną grupę minerałów, jaką stanowią elektrolity, a także dość powszechne i częste występowanie ich niedoborów - powstało wiele suplementów diety, które mają za zadanie doraźnie i szybko przywrócić ich prawidłowy poziom w organizmie. W sklepie SFD można się spotkać z bogatą i różnorodną ofertą suplementów diety, w których nie brakuje także tego typu wartościowych preparatów. Za przykład mogą posłużyć elektrolity marki ActivLab, która jest sprawdzoną i cenioną firmą w branży, a w swojej ofercie posiada zdecydowanie większą ilość wartościowych preparatów.

Niedobory elektrolitów - jak rozpoznać zły stan gospodarki elektrolitowej organizmu?

Tak jak można się tego domyślać i taki stan rzeczy jest ze zdecydowaną większością różnego rodzaju witamin i minerałów w organizmie człowieka - elektrolity nie są substancjami o stałym stężeniu w organizmie. Jednak za sprawą odpowiedniej diety, a także przy niewystępowaniu wszelkiego rodzaju stanów chorobowych, nie trzeba się obawiać o niedobór elektrolitów, ponieważ w artykułach spożywczych można znaleźć ich bogate i liczne źródła. Jednak w przypadku wystąpienia licznych możliwych infekcji organizmu, a także nadmiernego wydalania wpływów z organizmu, piciu słabej jakości wody oraz złej diecie lub po prostu używkom, równowaga elektrolitowa w organizmie zostaje zaburzona.

Najczęściej dochodzi do takiego stanu rzeczy za sprawą wysokiej gorączki, wymiotów, czy też biegunki. Jest to najczęściej spotykane podczas letnich upałów, stosowania niebezpiecznych diet, w wyniku nadmiernego i częstego spożywania alkoholu, a także przez długotrwały i intensywny wysiłek. Skąd jednak wiedzieć, że naszemu organizmowi po prostu brakuje elektrolitów? Najczęściej będzie się to objawiało nadmiernym poczuciem pragnienia, problemami z układem pokarmowym, bólami głowy, nadmiernej senności, złą pracą nerek, opuchlizną kończyn, czy nawet skurczami mięśni i zaburzeniami rytmu pracy serca. 

Z tego powodu nie należy lekceważyć tego typu objawów i w razie konieczności stosować suplementy diety w trosce o własny organizm. Wartościowe i bezpieczne suplementy diety można także spotkać w sklepie SFD, który posiada nie tylko preparaty z elektrolitami, ale także wszelkiego rodzaju innymi substancjami, które pozwolą zadbać o swoje zdrowie i efektywniejsze osiąganie celów treningowych. 


MRo © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Wtorek 23 lipca 2024
Imieniny
Sławy, Sławosza, Żelisławy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl