Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kłodzko
Insektycydy – dlaczego ich stosowanie jest koniecznością?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Dbanie o plony jest dla rolników niezwykle trudne, dlatego nie można się dziwić, że są to ludzie o szczególnych predyspozycjach. Muszą być niezwykle pracowici oraz odporni na stres. Na szczęście istnieje wiele firm, które rozumie ich specyfikę pracy a które chcą to codzienne życie ułatwiać. Dlatego właśnie nie powinniśmy mieć pretensji, że chcą sprawić, by jedzenie, które do nas dociera było na czas oraz aby go nie zabrakło. Dlatego trzeba stosować różne środki, jak choćby insektycydy.
Insektycydy – dlaczego ich stosowanie jest koniecznością?

Czym są insektycydy?

Insektycydy to substancje, najczęściej chemiczne, z grupy pestycydów, które mają za zadanie wpływać na liczebność owadów na danym obszarze. Są stosowane w domach, na uprawach, w okolicach miast oraz w lasach. Ich działanie skupia się na wyniszczaniu owadów lub ograniczaniu ich rozrodu, co w efekcie prowadzi do wymarcia i zniknięcia problemu. Stosowanie insektycydów nie jest nowością. Zostało wprowadzone w XX wieku, co zaowocowało wzrostem gospodarczym świata. Jednak już wcześniej rolniczy starali się chronić swoje plony. Wykorzystywano do tego naturalne środki, jak choćby tytoń.

Dlaczego należy je stosować?

Zapotrzebowanie na jedzenie jest coraz większe, a ludzi na świecie przybywa. Tymczasem różnorodne warunki pogodowe wpływają na jakość produktów spożywczych oraz ich dostęp. Wyobraźmy sobie, że nagle w sklepach zaczyna brakować jedzenia. Jak wielką paniką skończyłoby się to, jak dużą dozę strachu i nerwowych ruchów wywołałoby. Mowa tu nie tylko o działaniach fizycznych i kolejkach w sklepach oraz bójkach o jedzenie, ale także o wzroście cen i powstaniu szarej strefy, a w konsekwencji wyniszczaniu się gatunku ludzkiego. Dlatego stosowanie insektycydów to tak naprawdę sprawa życia i śmierci nas wszystkich.

Wyjątkowo skuteczne, a przy tym nietoksyczne dla ludzi insektycydy Syngenta.pl to szansa na zdrowy rozwój Twoich plonów. Warto zadbać o nie już dziś, by potem nie mieć problemów z odpowiednimi zbiorami i nie narazić się na wielomilionowe straty, które rujnują życie.   

 


MRo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Piątek 29 maja 2020
Imieniny
Benity, Maksymiliana, Teodozji

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl