Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kłodzko
Dzbanek do filtrowania wody. Zobacz, czy warto

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Nie ma przesady w stwierdzeniu, że woda to życie. Wystarczy zresztą podać jedną liczbę, by się o tym szybko przekonać: 60. Tyle właśnie procent wody mamy w swoim organizmie. Potrzebujemy więc jej jak życiodajnego lekarstwa, ale mimo to zdarza się, że pijemy jej za mało. Tymczasem można znacząco ułatwić sobie do niej dostęp.
Dzbanek do filtrowania wody. Zobacz, czy warto

Dlaczego woda jest tak ważna?

Woda co prawda nie dostarcza organizmowi znaczących ilości substancji, ale jej zadanie jest zupełnie inne, równie wartościowe - bierze aktywny udział w transportowaniu składników z pożywienia, które trafiają do narządów oraz komórek ciała. Usuwa niepotrzebne produkty przemiany materii, jest niezbędna, aby w naszym organizmie mogły zachodzić procesy metaboliczne. Już jej mała utrata (1-2%) powoduje zmęczenie, a przy większej stracie (10%) nasze życie jest zagrożone. Jak widać, woda to być albo nie być dla naszego organizmu, a więc musimy zrobić wszystko, aby nigdy o niej nie zapominać!

Dzbanek zawsze wypełniony wodą

Na szczęście w naszej części świata nie ma problemów z jej dostępnością. Wiele osób więc kupuje ją w sklepie, ale jest to mało ekologiczne i oszczędne. Optymalnym rozwiązaniem, które pogodzi jednych, jak i drugich jest dzbanek firmy Dafi, który znajdziemy na stronie www.sklep.dafi.pl. Jego budowa jest bardzo prosta, składa się w zasadzie z trzech części:

  • pojemnika - nalewamy do niego wodę z kranu,
  • filtra,
  • pojemnika, do którego po przefiltrowaniu, trafia czysta, smaczna i zdrowia do picia, woda

Działanie jest również nieskomplikowane:

  • Zdejmujemy pokrywę i wlewamy wodę do środka,
  • woda od razu zaczyna przepływać przez filtr,
  • po przejściu przez wkład spływa do pustej komory, nie miesza się z wodą, która jeszcze nie została oczyszczona, a sam proces filtracji nie trwa długo.

Filtrowana woda - najważniejsze zalety

Nie ulega wątpliwości, że warto pić wodę filtrowaną, a potwierdzają to poniższe przykłady:

  • Woda jest czystsza, bo zatrzymywane są różne zanieczyszczenia. Woda pozbawiona jest chloru, metali ciężkich;
  • Filtrowana woda kranowa wspaniale pachnie i smakuje, a to dlatego, że całkowicie eliminowany jest z niej chlor. Ponadto, wykorzystywany w filtrach węgiel aktywny redukuje zanieczyszczenia organiczne, które mogą pogarszać zarówno smak, jak i zapach oraz wygląd wody. Dzięki temu też przygotowane na takiej wodzie potrawy są pyszne, a warzywa zachowują swoje oryginalne kolory;
  • Filtrowanie to duże oszczędności, bo taniej to wychodzi, niż korzystać (czy to do przygotowania napojów, czy potraw) z wody butelkowanej. To jednocześnie zbawienne dla środowiska naturalnego, bo mniej kupionej wody w plastiku, to po prostu mniej śmieci.

Nie trzeba chyba już nic więcej dodawać, żeby przekonać do zakupu dzbanków do filtrowania wody. To samo zdrowie, wygoda, oszczędności i troska ekologię!


MRo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Wtorek 26 maja 2020
Imieniny
Eweliny, Jana, Pawła

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl